Újabb képek a templomról

Befejezés felé tart a templom felújítása. Néhány képet adunk közre, amelyek jól mutatják a munkák jelenlegi állását. Vannak még elvégzendő feladataink, amelyek akkor valósulhatnak meg, ha gyülekezetünk közössége és mindazok, akik szeretik a sárospataki templomot, összefognak. Szeretnénk a templom belső arculatához illő székeket vásárolni, melyeket keresztelések és esküvők alkalmával használunk, valamint szeretnénk újakra cserélni a kijáratok mellett elhelyezett asztalokat, melyeken a vendégénekeskönyveket, szórólapokat és egyházunk hetilapját szoktuk elhelyezni. Kérjük honlapunk olvasóit, hogy aki teheti, támogassa ezek és több hasonló, a templomot otthonossá tevő tervünk megvalósulását. Ezekről folyamatosan tájékoztatjuk honlapunk olvasóit.

A Rákóczi úti bejárónál a templompadok mögötti területen mindkét oldalon akadálymentes részt alakítottunk ki mozgássérültek számára.

A tervező új lámatesteket tervezett a karzatok mellvédjére.

A templompadok fűthetők, ülő felületre és a háttámlára kárpitborítást tettek.

A kárpitborítás a karzatokon is megvalósult.

A templom Lorántffy utca felőli oldalán kerítésen belül, a templomfal mentén járda épül.

Feljárat a parókia felőli templom bejárathoz

Kép a Kossuth út felől

A főhomlokzat