Nyári gyermektábor 2019

A gyermektábor témája: “Beszélő állatok.” 1. nap – méhecske, 2. nap – sáska, 3. nap – kirándulás, 4. nap – oroszlán, 5. nap – madár.

A sárospataki református templomban kezdődött a tábor.

A hét további részében a gyülekezeti teremben zajlott a tanítás.

Az óvodások csoportfoglalkozása a templomi “mocorgóban”.

Élet a templomi “mocorgóban”.

Kisiskolások csoportja. Az oroszlános füzetbe gyűjtik majd a hét során alkotásaikat.

Origami méhecske készül.

A szőlőlugas alatt alakította ki helyét helyét az egyik csoport.

Alkotás az árnyas tornácon.

Légbuborékos műanyag festett lenyomatából készült a méhkas. A méhecskék teste a gyermekek sárga ujjlenyomata. A szárnyakat köré rajzolták. “Az Ő alkotása vagyunk jó cselekedetekre teremtve.” (Ef 2,10)

A frissen elkészült filagória alatt is helyet talált egy csoport.

Nagylányok,, akik a nyári gyermektáborok évek óta visszajáró résztvevői. Konfirmáció után segítők lehetnek.

Twister.

Homokvár építés,

A trambulinnál mindig sokan sorakoztak.

Otthonról hozott játékokkal is erősödött a barátság.

Sáskaraj. Megismerték, majd eljátszották, hogyan él a sáska. A sáska-lét azt jelenti: fogyasztásra berendezkedni.

Aztán megjelentek az “óriások”, mint egykor az Anák fiai. “Olyanok voltunk a magunk szemében, mint a sáskák, és az ő szemükben is olyanok voltunk.” (4Móz 13,34)

Sáskajáték.

Sáskajáték.

Éppen találtunk egy sáskát! Vajon miről “beszél” ez a sáska?

Egy nép gyermekjáték: kerepelő sáska.

A sáska saját testhosszának 20-szorosát is képes ugorni. De a saját árnyékát ő sem tudja átugrani 🙂

Sáskaugrás.

Arcfestés. Sok állatkával népesedett be a templomudvar.

Nyalták-falták a fagyit Sárospatak főterén.

A Rákóczi-év jegyében Kassára kirándultunk, Rákóczi hűséges kuruc városába.

A Rodostó-ház udvarán, belépésre várakozva.

II. Rákóczi Ferenc társalgójában.

Azok koszorúztak, akik az autóbuszban kiselőadást tartottak a Fejedelemről. A visszafelé vezető úton a csoport Rákóczi-totóval ellenőrizhette tudását.

Kassán a református templomban Oremus Zoltán esperes úr és a gondnok úr fogadott minket. Sárospatak és Kassa testvérgyülekezeti kapcsolatot létesített 2017-ben, a reformáció 500. évében.

Fagyizás Kassa főterén.

Frissítő limonádéval várt a kassai gyülekezet.

Kassa, állatkert, mozgóhíd.

Kassán, a dinó-parkban.

A dinók megunhatatlanok.

Egyik nézi a másikat.

Oroszlános puzzle az oroszlán-napon (4. nap).

Oroszlánok.

Oroszlános “babzsák.” Majd rizzsel töltik.

Készül az oroszlános kenyér tízóraira. A szája piros paprikaszelet(ek)ből formálódik.

A bátorság napján mentőkutyák is ellátogattak a táborba: Marci és Alma.

A kutyák mentési helyzeteket mutattak be. Nem kellett biztatni a gyermekeket, hogy figyeljenek.

Csoportkép a kutyákkal, akik nagy megbecsülést vívtak ki.

A “madaras” napon egy világhírű madarász látogatott el a táborba, Postagalambokat engedett el. Láthattuk, mit jelent szabaddá válni. “Lelkünk megszabadult, mint a madár a madarász hálójából.” (Zsolt 124,7)

A gyermekek is kipróbálhatták a röptetést.

Tanultunk a madaraktól. Szabad lélekből Istent dicsérő ének fakad. Ezért énekeltünk zsoltárokat és gyermekénekeket.

Madárles távcsővel az Iskolakertben az Aggteleki Nemzeti Park munkatársaival.

Barátságban.

Zongoraszó is dicsérte Istent.

Táborzárás.

Táborzárás.