A Gyermelyi Dalárda

2014. januárjában merült fel a gondolat néhány gyermelyi nótaszerető körében, hogy jó lenne, ha a doni megemlékezés alkalmával összeállnának egy meneténekre. Megtalálták a megfelelő lelkes szervezőket. Az első fellépésen több település dalosa is segítette a Dalárda énekét. Fellépéseik leginkább Gyermelyhez és a környékhez kötődnek, de énekeltek mostani határainkon belül és kívül már számos településen. Hazafias, katonai és történelmi dalokat, de a szép magyar nóták mellett szívesen énekelnek egyházi énekeket is.

Október 27-én Jakab István tarjni lelkipásztor hirdette az igét templomunkban, és a Gyermelyi dalára énekelt. Az igehirdetés meghallgatható honlapunk Igehirdetések rovatában.