A reformáció sárospataki kezdetei

Advent első vasárnapján a délelőtti istentisztelet után a “Soli Deo Gloria – A magyar reformáció öt évszázada” című, a Külgazdasági és Külügyminisztérium munkatársai által készített vándorkiállítás megnyitásával az érdeklődők megismerhették vagy átismételhették azokat a folyamatokat, amelyek révén a reformáció eljutott hazánkba.

Délután szeretetvendégség keretében népes érdeklődő közönség előtt Dr. Dienes Dénes, a Sárospataki Református Teológiai Akadémia egyháztörténet tanára előadást tartott a sárospataki reformáció kezdeteiről. A jelenlévők megismerték azokat a pataki reformáció terjedésében szerepet játszó történelmi személyeket, akik vágytak Isten üzenetének megismerésére és nem tartották elégségesnek a megújulni nem akaró XVI. századi egyházi kereteket. Megismertük Perényi Péter munkásságát és azoknak a reformátoroknak a tevékenységét – Sztárai Mihály, Kopácsi István, Dévai Bíró Mátyás Gálszécsi István és mások -, akik a hit megújítása terén hittel és tudománnyal közvetítették a reformáció üzenetét.

Előadónk volt Dr. Dienes Dénes