Anyák napja

Május 6-án

Anyák napja

Anyák napján gyülekezetünkben hagyományosan a Kisrefi diákjai szoktak verssel, énekkel kedveskedni az édesanyáknak és a nagymamáknak. Most is így lesz. Idén ez a nap május 6-ra esik. Intézményi vasárnap keretében templomban 10 órakor kezdődő istentiszteleten az igehirdetést Fejér Zoltán vallástanár végzi.

Délután 3 órai kezdettel a ravatalozóban is tartunk istentiszteletet. Hálát adva emlékezünk azokra az édesanyákra, akik már nincsenek közöttünk. Május 6-án este 5 órakor nem tartunk istentiszteletet, mindenkit a 10 órai vagy a délután 3 órai istentiszteletre hívunk és várunk.

Közlünk egy imádságot, melyet Ferenczi Mihályné Margócsy Erzsébet 1940-ben írt. Honlapunkon ezzel köszöntjük az édesanyákat és a nagymamákat.

Ima

Uram, tudom, hogy úgy kell élnem itt

Hogy mindig készen, ha a halál int,

Mégis, ha kérnem szabad,

Ne távozzak pillanatok alatt.

Egy kis ruha, a gomb hiányzik róla,,

Utolsó sor, a pontot rá ki rója?

Kezem utolszor hagyd, hogy simogasson,

Megbocsátó szót, hadd kérjen és adjon.

Uram, tudom, hogy tökéletlen munkám,

Befejezve sem lenne jobb talán,

Mégis, ha el kell mennem idelentrül,

Nem menjek búcsúzatlan, hirtelenül.

Legyen az ajkam bizonyságtevő.

Ne sírjatok, vár rám a parton Ő,

Ki elment, helyet, hogy csináljon nékem,

Kereszthalála az én üdvösségem.

Uram, Te tudod, halálom, ha jő,

Ints meg előre: lejárt az idő.