Imahét 2019

Január 21-25. között

Imahét 2019

Idén is sor kerül a városban élő történelmi keresztyén felekezetek találkozójára az Egyetemes Imahét keretében január 21-25. között, hagyományosan hétfőtől péntekig. Addig hasznos olvasmány lehet honlapunkon a “Gyülekezeti élet” főmenüben az “Ökumené” rovat.

Heti ökumenikus istentiszteleti rendünk a következőképpen alakul:

• Január 21. hétfő – végardói görög katolikus templom helyett hétfőn idén a belvárosi görög katolikus templomban találkozunk. (A többi istentisztelet a megszokott rendben lesz.) Hétfőn igét hirdet: Gerlai Pál evangélikus lelkipásztor
  • Január 22. kedd – bodroghalászi református templom, igét hirdet: Bereczkei Miklós r. k. plébános
  • Január 23. szerda – belvárosi gör. kat. templom, igét hirdet: Szentimrei Márk bodroghalászi ref. lelkipásztor
  • Január 24. csütörtök – református templom, igét hirdet: Páll Miklós belvárosi gör. kat. parókus
  • Január 25. péntek – római katolikus templom, igét hirdet: Dr. Fodor Ferenc ref. lelkipásztor

Az istentiszteletek mindegyik templomban 17 órakor kezdődnek. Az egyetemes imahét programfüzetébe itt beletekinthet. Január 21-én, az első közös istentiszteletünkön a mellékelt programfüzet 19. lapján lévő rendet követjük (Imahét 2. napjának programja), s a következő napokon értelemszerűen egy-egy nappal tovább mindig a soron következőt.

(A kép a hollandiai Roermond város temetőjében készült. Egy római katolikus-református vegyes házasságban élt házaspár sírját a két temetőt elválasztó kerítés egyik és másik oldalán létesítették, mert nem temetkezhettek egymás temetőjében. A kerítés fölött összefonódó kezek az összetartozandóságot jelképezik. Amennyire lehet, lássunk túl kerítéseinken felekezeti önazonosságunk feladása nélkül.)