Iskolák államosítása

Gyülekezeti délután október 14-én 16 óra

Iskolák államosítása

Idén júniusban volt 70 éve annak, hogy a kommunista hatalom az egyházi iskolákat államosította. Általában csönd vagy legfeljebb szűkszavú híradások övezték ezt a kerek évfordulót, pedig felmérhetetlenek azok a károk, amiket ez az intézkedés okozott.

Sárospatakon állami fenntartásba került az 1531-ben alapított Kollégium, pár évvel később a Teológiai Akadémiát is megszüntették. Eleink a bőrükön érezték a nyers erőszak okozta fájdalmat.

Október 14-én 16 órai kezdettel a Lorántffy teremben előadást hallhatunk “70 éve államosították az egyházi iskolákat” címmel. Előadónk Dr. Fodorné Dr. Nagy Sarolta, a Sárospataki Református Teológiai Akadémia tanára lesz.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!