Kárpát-medencei teológusok

Április 29-én 10 óra

Kárpát-medencei teológusok

A Kárpát-medencében működő teológiák – Budapest, Debrecen, Kolozsvár, Pápa, Révkomárom és Sárospatak – hallgatói évente találkozni szoktak. Fontosak az ilyen találkozások, mert a távolság elszigeteltséget okozhat. A találkozásban pedig mindig élet van. Leendő lelkipásztoraink jó, ha megismerik a többi lelkészképző intézmény helyi hagyományait, a képzésben megmutatkozó sajátosságait, mert így jobban (meg)értik egymást. Április 26-29. között ennek a fontos eseménynek a Sárospataki Református Teológiai Akadémia ad helyet.

Április 29-én vasárnap a 10 órakor kezdődő templomi istentiszteleten a találkozó mintegy száz fős csoportja részt vesz, amikor úrvacsorai közösségben tapasztalhatjuk meg az Anyaszentegyház Urával és az egymással való közösséget.

Szeretettel hívunk mindenkit az istentiszteletre.

(A Történelmi Magyarországra emlékeztető kenyér ábrázolás rovásírásos szövege legfelül: “Bort, búzát és békességet adjon az Úristen!” Jobbra alatta apró betűvel: “Nagy András.” Legalul: “Haj, regő, rejtem.”)