Keresztelő

Rákóczi György keresztelőtáljával

Keresztelő

I. Rákóczi György és felesége Lorántffy Zsuzsanna egyik fia – Zsigmond – keresztelője alkalmából míves keresztelőtálat adományozott a Sárospataki Református Egyházközségnek. Dátum is van rajta: 1618. augusztus 22. Idén augusztusban lesz tehát három évszázada annak, hogy városunk eddig legnagyobb hatású személyiségei a keresztelőtálat eklézsiánknak adományozták.

Gyülekezetünk tartós letétbe helyezett becses keresztelő tányérját visszakértük a kerek évfordulóhoz közeli vasárnapra – augusztus 26-ra – abban az esetben, ha erre a napra jelentkeznek családok gyermekük keresztelésére.

Biztatjuk honlapunk olvasóit, hívják fel a környezetükben élők figyelmét erre a szép lehetőségre.