Anyák napi ünnepély

Május első vasárnapján – Anyák napján – gyülekezetünkben hagyományosan a Sárospataki Református Kollégium Általános Iskolájának diákjai kedveskednek az édesanyáknak és a nagymamáknak. Így volt idén is. Az igehirdetést Fejér Zoltán vallástanár-lelkész hirdette az 1Sám 1,11 verse alapján. Isten igéjének összefüggésében beszélt az édesanyák és a nagymamák szép és felelősségteljes küldetéséről, ahogyan imádságos hátteret biztosítanak gyermekeiknek, családjuknak. A Kisrefi énekkara is szolgált, majd szép verses, zenés műsorukkal köszöntötték az édesanyákat.

Az édesanyák egy csoportja

A kicsik, felkészítő nevelőikkel

A gyermekek, szülei szeme fénye

Ahogyan a gyermekből felnőtt lesz