Bélyegeken a reformáció

A Reformáció 500. és a Magyar Református Egyház megalakulásának 450. évfordulója tiszteletére összeállított gyűjteményt tekinthetik meg. Mindenki igyekezett emlékezetessé, maradandóvá tenni a jubileumi évet. Szobrok, emlékművek állítása, tudományos konferenciák megtartása, könyvek, zeneművek, rendezvények folyamai, ünnepi istentiszteletek – mind ezt a célt szolgálják. Sárospatakon a templom felújítása kezdődött el a Reformáció évében, és befejeződött az idén, a gyülekezet alapításának 480. esztendejében.

Dr. Kocsis Attila református lelkész, e kiállítás anyagának összeállítója e jeles évforduló megünnepléséhez a Reformáció korának és személyiségeinek középpontba állításával a bélyegeken, elsőnapi bélyegzéssel ellátott borítékokon, képes és levelező lapokon keresztül kívánt hozzájárulni. Történelmi arcképcsarnok, utazás téren és időn, ami áll előttünk.