Elkezdődött a 2020-as cserkészév

Jókedvvel és reményteli tervezéssel telt el az év első cserkészfoglalkozása a Sárospataki 763. sz. Sztárai Mihály Cserkészcsapatnál. Ezúttal a Református Egyházközség gyülekezeti terme adott otthont a cserkészeknek energiatakarékossági (a cserkészotthon kihűlése) és egészségügyi (a meghűlés kivédése) okokból. Közösen összeállították a 2020. év első félévének cserkészprogramját, melyben helyet kapott túrázás, közös számháború a sátoraljaújhelyi cserkészekkel, a rászorulóknak történő főzés és ételosztás, II. kerületi cserkészfarsang, kerékpározás, kajakozás, és több olyan esemény, melyen a cserkészek az elmúlt évben részt vettek. Ezt követően az újoncok és a harcedzett cserkészek a fegyver nélküli alaki fogásokat és mozdulatokat gyakorolták. A tíz (ill.12) órait követően több-kevesebb sikerrel a lufihajtogatást tanulták. A lufiknak majdnem a fele nem bírta a szó szerinti gyűrődést és idő előtt felvette végső formáját- elpukkant. A cserkészek azonban így is kiválóan szórakoztak.