Gyermekkarácsony

December 24-én gyermekkarácsonyi ünnepély volt gyülekezetünkben. A gyermekek Jézus családfájának fontosabb személyiségeit kísérték végig, meglátva Isten keze munkáját népe történetében, ahogyan előkészítette számunkra az üdvösség útját Fia jövetelével. A gyermekek bevonták a gyülekezet felnőtt tagjait is a bibliai történetekben bemutatott események értékelésébe. Voltak olyan nemzedékek, amelyek hűséggel őrizték Isten nagyságos ígéreteit, míg más nemzedékek – az Isten népe vezetőivel az élen – felcserélték az ígéreteket hitvány mulandó értékekkel, az igazi szellemi hatalmasság, Isten helyett beérték bálványokkal is. Isten mégis hűséges maradt sok-sok kitérő ellenére is az ígéreteihez. Ezért ma is bátran rábízhatjuk az életünket.

A gyermekeket Dr. Fodorné Dr. Nagy Sarolta nagytiszteletű asszony készítette fel, az énekeket Tóthné Jenei Gabriella tanította. Az együttlét végén az igehirdetést is a lelkipásztor felesége mondta.