Gyülekezeti gyermektábor

Július 2-től 6-ig tartottuk meg hagyományos gyülekezeti gyermektáborunkat, amelyen 5-12 éves gyermekek vettek részt.

Jézus példázatait dolgoztuk fel: 1. az elveszett bárány és drahma, 2. a mustármag, 3. a nagy vacsora és 4. a gonosz és a hűséges sáfár példázatát Lukács evangéliuma alapján. Egy-egy nap és az egész hét a példázatokat követve, tematikusan épült fel: Jézus keres, mint pásztor az elveszett bárányát, az ő országa kicsiben kezdődik, de egyre növekszik; hivatalosak vagyunk az ő asztalához, kifogásokat mondunk, vagy elfogadjuk hívását?; mint a példázatbeli sáfár, gonosz vagy hűséges szolgaként végezzük feladatainkat, amíg visszajön a „Gazda”?

A foglalkozások reggel 8-tól délután 4 óráig zajlottak három korcsoportban, több mint ötven gyermek részvételével. Tanítás, ének, kézműves foglalkozás, játék, kirándulás, tánc, rendkívüli programok váltakozva követték egymást. A résztvevők közben tízórait, ebédet és uzsonnát kaptak. Önkéntes munkatársak áldozatos szolgálata tette lehetővé a hét megvalósulását.

Köszönetünket fejezzük ki mindazoknak, akik a hét lebonyolítását vállalták! Hasonlóképpen azoknak is, akik az előkészítő munkálatokban vettek részt, és azoknak, akik támogatásukkal lehetővé tették, hogy anyagi akadálya ne legyen annak, hogy aki akar, részt vegyen ezen a héten.

A gyermekek figyelmesen hallgatták a tanításokat.

Jézus példázatait kézműves foglalkozásokon dolgoztuk fel.

Az óvodások csoportja.

Arcfestés.

A mustármag példázata egy ifis előadásában.

A mustárfán fészket raktak az ég madarai. A madárfigurákat gyülekezetünk asszonyai készítették.

Ásványkövekből mustárfa készül – némi segítséggel.

Vidám játék a homokozóban.

A két jó pásztor nem engedi a bárányt elveszni.

Kirándulás a Zempléni hegyekben. Bárányterelgető verseny.

Telkimanóval a telkibányai Helytörténeti Múzeumban.

Kincskeresők – ásványkő gyűjtés Telkibányán.

Levendulacsokor kötés – a nagy vacsora jézusi példázatának előkészületei.

Meghívót készítettünk a táborzárásra. Vajon hogy fogadják Isten hívását?

A hűséges és a gonosz szolga példázatát a munkatársak játszották el.

A gonosz sáfár (kulcsár) visszaél hatalmával, bántalmazza társait. Nem számol vele, hogy visszajön a gazda. A jelenet eljátszásához szükség volt egy kitömött bábfigurára (jobbra, az asztalra hajolva), aki ostorcsapásokat is kapott.

Látogatás a sárospataki várban, I. Rákóczi György és Lorántffy Zsuzsanna egykori lakóhelyén, ahol a történelmi falak sok fejedelmi ünnepi vacsorást láthattak.

Kilátás a sárospataki várból a református templomra.

Látogatást tettünk a Sárospataki Rendőrkapitányságon, ahol mindenki tenyérlenyomatot készíthetett magának.

“Akkor majd táncolva örül Isten népe…” dallamára táncot tanultunk. A tábor apraja és nagyja gitárszóra tapsolva táncolt.

Vajon lesz eső? – kérdeztük táborzárás előtt. Bizony, lett eső. A megkezdett műsort a templomban tudtuk megrendezni.

A tábor ünnepies vendégséggel fejeződött be.