Gyülekezeti kiránduláson Genfben voltunk

A reformáció 500. évfordulója alkalmából július 11-14. között gyülekezeti kirándulás keretében Genfben jártunk. Hitünk reformációja címmel hirdettük meg az emléktúrát, melyet a Reformáció Emlékbizottság és a Sárospataki Református Egyházért Alapítvány támogatott.

Útközben zsoltárokat énekeltünk, s a reformációhoz kötődő előadásokat hallottunk. Minden napot közös igeolvasással, áhítattal és imádsággal kezdtük. Kálvin nyomdokain nemcsak úgy akartunk járni, hogy felkeressük azokat az emlékheleket, amelyek a nagy reformátor munkásságához kötődnek, hanem igényünk volt, hogy hitünkben is megújuljunk.

Azokból a képekből láthatnak válogatást, amelyeket utitársaink bocsáátottak rendelkezésünkre.

Emlékkirándulásunkat a Reformáció Emlékbizottság és a Sárospataki Református Egyházért Alapítvány támogatta.

Csomagok bepakolása

Lábtorna egy hosszabb útszakasz után egy autópálya pihenőnél

Falatozás útközben

Isten ezen a szép úton a lelkünket is táplálta. Sokat énekeltünk és épültünk az ige által.

Útközben megszálltunk Augsburgban. A kép a szálloda udvarán készült.

Similis simili gaudet.

A hosszú utat nemcsak nézelődésel töltöttük. Megismerkedtünk Kálvin tanításaival, egyetemes és hazai egyháztörténeti személyiségek életével ismerkedtünk.

Genfhez közeledve

7 km-re Genftől, egy franciaországi szállodában szálltunk meg. Képünkön: a határ.

Szálláshelyünk Franciaországban, néhány kolométerre Genftől.

Genfi utcarészlet. Háttérben Kálvin temploma, a Szent Péter katedrális.

Közeledve Kálvin templomához.

Csoportunk Kálvin temploma előtt

A gyönyörű templombelső

E történelmi falak hallották a Kálvin által hirdetett tiszta evangéliumot. Nagy hatással volt ránk a történelmi környezet. Sok-sok zsoltárt énekeltünk.

A szószék Kálvin templomában

Kálvin székénél

Kilátás a templomtoronyból, háttérben a Genfi-tó

Másik nézetből ugyanez.

Anya és leánya

Csoportunk a templomtorony egy helyiségében.

A nemzetközi reformációt bemutató kiállítás egyik helyiségében, ahol remek interaktív ismertetésben volt részünk.

A Reformációi Emlékműnél. 143 lépés, ahogy Illéys Gyula számlálta. Nemcsak ebben volt igaza, hanem abban is, hogy: “Hiszed-e, hogy volna olyan-amilyen / magyarság, ha nincs – Kálvin? / Nem hiszem.”/

Három magyar a Reformáció Emlékművénél: Bocskay és még másik kettő.

A Genfi-tó közelében

Esti beszélgetés a szálloda melletti parkban