Hálaadás a megújult templomért

Október 31-én úrvacsorás istentisztelet keretében adtunk hálát azért, mert templomunk megújult. Az istentiszteleten a gyülekezet lelkipásztora hirdette az igét. Az istentiszteletet Homoki Gyula segédlelkész és Balogh Milán beosztott lelkész nyitotta meg. A gyülekezet énekkara Dr. Takács Andrásné vezetésével zsoltárokat énekelt. Az igehirdetés után a megjelenteket Dr. Mátyás Péter főgondnok köszöntötte, majd Dr. Hörcsik Richárd országgyűlési képviselő. Magyarország Kormánya képviseletében Dr. Orbán Balázs, a Miniszterelnökséget miniszter helyettese, Tiszáninneni Református Egyházkerület képviseletében Pásztor Dániel egyházkerületi főjegyző, a Zempléni Református Egyházmegye nevében Mészáros István esperes mondott köszöntőt. A templomfelújításhoz szükséges terveket Dr. Rudolf Mihály építész készítette, a kivitelező cég képviseletében pedig Kocsi László elnök-igazgató mondott köszöntőt.

Az istentisztelet után a gyülekezeti teremben szeretetvendégség volt. Reformáció ünnepe munkanapnak számít, mégis sokan osztoztak a gyülekezet örömében. Soli Deo Glooria!

Az istentiszteletet Homoki Gyula (jobbról) és Balogh Milán (balról) nyitotta meg.

Gyülekezetünk énekkarát Dr. Takács Andrásné vezette.

Az igehirdetés 4Móz 21,9 verse alapján hangzott.

Főgondnoki köszöntő

Dr. Hörcsik Richárd országgyűlési képviselő köszöntőt mond

Dr. Orbán Balázs miniszterhelyettes jelképesen átad egy, a felújítás során talált, majd restaurált középkori kulcsot a gyülekezet lelkipásztorának.

Dr. Orbán Balázs köszöntője

Pásztor Dániel egyházkerületi főjegyző igei köszöntőt mondott.

Mészáros István esperes a Zempléni Református Egyházmegye képviseletében mondott köszöntőt.

Dr. Rudolf Mihály építész (jobbról) és Kocsi László elnök-igazgató (balról) beszámolója az építkezésről

A felszólalások közötti összekötő szöveget Kövér Sára, gyülekezetünk ifjú tagja mondta.

A szeretetvendégség

A televíziós felvételt végző szakemberek mozgó közvetítőszobája

Ha az istentiszteletet meg akarja nézni, másolja be a keresőbe az alábbi linket és indítsa el az adást: