Intézményi vasárnap a teológiával

Április 7-én a délelőtti istentisztelet intézményi vasárnap volt. Pár év óta iskolaidőben havonta egy alkalommal – általában a hónap első vasárnapján – valamely sárospataki oktatási intézmény diákcsoportja részt vállal az istentisztelet rendjében. Igét olvasnak, imádságot mondanak, időnként énekkel, verssel színesítik az istentiszteletet. Intézményi vasárnapon legtöbbször az adott oktatási intézmény valamely lelkészi végzettségű oktatója hirdeti Isten igéjét. Április 7-én Dr. Dienes Dénes, a Sárospataki Református Teológiai Akadémia egyháztörténet tanára prédikált, a diákok igét olvastak és imádságot mondtak. Az igehirdetést meghallgathatja honlapunk címoldalán az “Igehirdetések” rovatban.

Horváth Sándor a lectiot olvasta, Halász Teodóra (középen) és Gönczi Anna (balról) imádságot mondott.

Dr. Dienes Dénes hirdette az igét.

A gyülekezet egy csoportja

Áldás