Intézményi vasárnap a Vay Miklós Szakképző Iskolával

Október 9-én a délelőtti istentisztelet intézményi vasárnap volt. Iskolaidőben a városban működő valamely református oktatási intézmény lelkészi végzettségű tanára hirdeti az igét templomunkban. Mind az intézménynek, mind a gyülekezetnek fontos az ilyen találkozás. Olyan városban, mint a miénk, melyben közel fél évezredes hagyománya van a református oktatásnak, fontos, hogy gyülekezet és iskola kölcsönösen közvetítse egymás felé az Istentől kapott hatásokat; egymás építésére.

Október 9-én diákok és tanárok egy csoportja énekkel, hangszerrel és élő szóval gazdagította az istentiszteletet. Az igét Fülöpné Vadon Erzsébet lelkész-tanár hirdette, melyet meghallgathat az “Igehirdetések” menüpontban.