Körzeti nőszövetségi találkozó

Szeptember 7-én gyülekezetünk szervezte az évenként szokásos nőszövetségi találkozót a sátoraljaújhelyi, makkoshotykai és sárospataki nőszövetség tagjainak részvételével. A három gyülekezetből mintegy nyolcvanan vettek részt. A gyülekező a parókia udvaron lévő kemencés házban volt, majd énektanulás következett Dr. Takács Andrásné zenetanár vezetésével. A kezdő áhítatot Dr. Kádár Ferencné sátoraljaújhelyi lelkipásztor tartotta. Ezután Pocsainé Dr. Eperjesi Eszter előadását hallgatták meg, melyet „A Szathmáry Király család szerepe a Sárospataki Kollégium történetében” címmel mondott. A felújított templomot Dr. Fodor Ferenc lelkipásztor mutatta be a résztvevőknek, majd megtekintették Tokay Rozália kolozsvári fafaragó művész tárlatát a templomi galérián. Ebédre Márki Bertalan István és Kövér Zsolt szakács- és cukrász mesterművével kínálták a vendégeket. Ebéd után a nőszövetségek beszámolója volt, amit fórum követett. A nőszövetségi találkozó Dr. Fodorné Dr. Nagy Sarolta nagytiszteletű asszony zárszavával fejeződött be.

A templomban

Ebédasztalnál