Telkibányán voltak ifiseink

Gyülekezetünk ifjúságának egy csoportja (15fő) március második hétvégéjén Telkibányán táborozott. Immáron negyedik alkalommal alkotunk közösséget a nagydobosi gyülekezet fiataljaival. 17 évvel ezelőtt ez az alföldi ifjúsági csoport minden tél-tavasz fordulóján valahol a hegyekben táborozott. Feleségem révén 2009-ben csatlakoztam én is ehhez a fiatalokból álló közösséghez. 2016 tavaszától pedig örömmel viszem magammal a sárospataki gyülekezet ifjait is. A konfirmandusoktól egészen a felsőoktatásban részesülőkig minden nem és korosztály képviseltetve van. Idén összesen 54 fiatal hallhatta Isten igéjét, ami a Lk 10,25-28-ból szólította meg őket minden nap az áhítat alatt, valamint részt vettünk a helyi gyülekezet vasárnap délelőtti istentiszteletén is, ahol énekekkel szolgáltuk az Isten dicsőségét. A túrázás mellett sokat énekeltünk, játszottunk és beszélgettünk. Jó reménységgel vagyunk a közös jövő felé, hiszen a következő esztendőben két nagydobosi ifis is befejezi teológiai tanulmányait, és segédlelkészként már ők is magukkal fogják hozni fiataljaikat a gyülekezetükből. Lehet, hogy nem leszünk százan, még így sem, de az biztos, hogy Jézus ott lesz közöttünk, mint ahogyan azt eddig is megtapasztalhattuk.

Balogh Milán beosztott lelkész