Templom felújítás

Szépen halad a templom felújítása. A toronysüveg már szinte készen van, a templom északi falát beállványozták. Május 15-én kiürítettük a templomot és átadtuk a felújítást végző szakembereknek. A belső felújítás ideje alatt a délelőtti istentiszteleteket a Mudrány étteremben tartjuk, az esküvőket pedig a Rákóczi-várban. A Lorántffy utcai kerítés szakaszt a Lelkészi Hivatal bejáratáig már korábban lebontották, elkezdődött az új, eredetivel megegyező kivitelű kerítés alapjának építése. Május 17-én felhelyezték a gömböt és a csillagot is.

A Kollégium felőli falat beállványozták, a lábazatról körben leverték a vakolatot

Az új kerítés alapját ássák

A másik kerítésszakaszon már az alap épül

A toronysüveg rézbádog borítása itt még félkész állapotban van

A csillag felhelyezése előtt a templom előterében

A toronygomb gondosan becsomagolva felhelyezésére vár

A gömb magassága 118 cm

Helyére került a felújított toronygomb és a csillag

Ezen a képen már látható, hogy készülőfélben van a kerítés vasalása.

Képünkön már a kész toronysüveg látható