Úrvacsorai terítő a 480 éves gyülekezetnek

A 480 éves Sárospataki Református Egyházközségnek öt asszony testvér – Koscsó Istvánné, Kővári Béláné, Major Jánosné, Pató Ivánné és Sztankóné Németh Anna – úri hímzésű úrvacsorai terítőt adományozott. Október 28-án adták át a gyülekezetnek.

Dr. Fodor Ferenc lelkipásztor megköszönve az adományt utalt rá, hogy minden nemzedéknek kell valamit Isten asztalára tenni. Jelképesen értve is. A tudós bibliafordító Károli Gáspár gondolatait idézte, aki a Vizsolyi Biblia előszavában így fogalmaz: “Szabad mindennek az Isten házába ajándékot vinni… én azt viszem, amit vihetek, ti. magyar nyelven az egész Bibliát.” Mindenikünknek dolga megtalálni a módját annak, hogy miképpen tudunk tenni valamit közösségünk javára Isten dicsőségére a gyülekezet építéséért. A lelkipásztor megemlékezett egy idős, gyülekezetéhez szorosan kötődő asszonyról, aki egy idő után már nem tudott részt venni az istentiszteleteken, mert nem tudott az emeletről lejönni. Amikor azonban a harangszót meghallotta, otthonában elcsöndesedett, imádkozott az istentiszteletekért,  bibliaórás közösségekért, vagy azért a családért, aki a halottját temette, és a lelkipásztorért. Ő így tudott jelképesen valamit az úrasztalára tenni.