Véget ért a gyülekezeti gyermektábor

Véget ért a gyülekezeti gyermektábor. Igen gazdag és tartalmas programban volt részük azoknak, akik jelentkeztek. A templom felújítása miatt a templomkert felvonulási területté változott, így a foglalkozásokat lehetőség szerint külső helyszínek igénybe vételével tartottuk. A gyermekek jártak a Kollégiumban, a Rákóczi-várban, Makkoshotykán, Göncön, Vizsolyban, Szerencsen. A tábor címe volt:

„Az ige hősei” – a reformáció 500 éves évfordulója

Emléket kívántunk állítani a reformációnak, annak hatásairól gyermekek számára érthető módon szólni. Itt belepillanthat a gyermektábor programjába.

Örülünk azoknak a szülőknek, akiknek fontos volt, hogy gyermekük élménybeszámolóját meghallgatták. Megértették: többről volt szó, mint holmi gyermekmegőrzésről. Köszönjük azoknak a családoknak az áldozatát, akik a táborzárás végén szeretetvendégséget készítettek a résztvevőknek.

Igei tanítás gyermeknyelven

A Rákóczi-vár játszóterén

Korosztály szerinti foglalkozás a Repositoriumban.

A Gutenberg teremben selyemfestéssel ismerkedtek a gyermektábor résztvevői.

A selyemfestéssel városunk eddig legmeghatározóbb női személyisége, Lorántffy Zsuzsanna hímzőműhelyének hangulatát idézték.

Látogatást tettünk a Nagykönyvtárban

Háttérben a templom felújítás nyomai látszanak. Csöndes reménységünk, hogy Isten a gyermeklelkeket is építi. Képünkön játékos csoportfoglalkozást látunk.

A Lorántffy teremben elhangzott tanítást korosztályok szerint csoportfoglalkozásokban dolgozták fel a gyermekek. Képünkön a legapróbbak egy csoportját látjuk a Rákóczi házban.

Szerdán Pásztor Viktorék gazdaságát néztük meg Makkoshotykán. A gyermekek állatokat simogathattak, megetethették az állatokat. Igazán remek élmény volt. Köszönet érte.

Pásztor Viktorné mondta el a sajtkészítés titkait, és segített a gyermekeknek az állatokkal barátkozni.

Akinek kedve volt hozzá, lovagolhatott.

A leányok is kipróbálták a lovaglást.

Kipróbálták a lovaskocsit is.

Voltak, akiket a traktor érdekelt.

Csütörtökön a csoport a vizsolyi templomban járt.

A vizsolyi templom kertjében

Szerencsen Zavodnyik János gazdag lepkekiállítását nézte meg a csoport

A lepkekiállítás kertjében egy szép kis halastóban gyönyörködhettek.

Ugyanott ásványkiállítást is láthattak. A képen ásványköveket gyűjtenek.

Csokikészítés a szerencsi csokigyárban

A táborzárás képei

A képen látható csoport Reményik Sándor: A fordító című versét mondtál el.

Lorántffy Zsuzsanna fejedelemasszony folytatta a sort.

Gazdag tartalmú gyermekhéttel emlékeztünk a reformáció félévezredes évfordulójára meghatározó egyháztörténeti személyiségek életének, gondolatainak felidézésével.

A gyermektáborról a Zemplén Televízió is hírt adott. A link 15:29 idősávján látható a híradás: https://www.youtube.com/watch?v=tT5bUqe9SBM&t=933s