2026. április 26-án volt gyülekezetünk segédlelkészének, Plesa Boglárkának a vizsga-istentisztelete. Ez alkalomból a Zsoltárok könyve 27. fejezetének 4. verse alapján hirdette Isten igéjét, mely gyülekezetünk honlapján az “Igehirdetések” alcím alatt újra meghallgatható. Plesa Boglárka életére és további szolgálatára Isten gazdag áldását kérjük és köszönjük a közösségünkben végzett eddigi munkáját!
A házasság hete vasárnapjának istentiszteletén a gyülekezetünk testvéri közösségének a Ruth 1,16-17 alapján, hangzott az üzenet, melynek központi gondolata, hogy maga az Úr mondja mindnyájunknak: veletek megyek. Egyházközségünkben ez esztendőben különös figyelmet szentelünk az Isten „veled vagyok” kijelentésének. Megvallhatjuk, hogy minden nap érezzük az Úr jelenlétét. Az Ő áldásában részesült valamennyi jelenlévő házaspár. Az istentiszteletet követően pedig szeretetvendégségen maradhattunk még együtt. Jó volt megtapasztalni, hogy különböző történetek, hogyan érnek össze…Tovább
A Zempléni Református Egyházmegye soron következő ifjúsági találkozója volt 2026. február 14-én, Sárospatakon. Tíz gyülekezetből közel 70 fiatal és lelkipásztorai gyűltek össze a Lorántffy-terembe. A Refi DicsBand énekvezetésével dicsértük és magasztaltuk az Urat. A házasság hetében, Valentin napján adta magát a téma: szerelem. Balogh Milán az 1Kor 4-7 alapján azt helyezte a jelenlévők szívére, hogy az igazi szeretet (szerelem) nem keresi a maga hasznát. Tóth Orsolya vezetésével eljátszottunk a gondolattal,…Tovább
Egyházközségünkben gyülekezeti Disznó-Tourt tartottunk 2026. január 31-én. A nagyböjtre készülve disznót vágtunk, aminek az egyik részéből disznótoros vacsora lett, a másik részéből pedig a húsvéti reggeli lesz. Egy reggel arra gondoltunk, hogyha van látványpékség, akkor legyen látvány disznótor is. Így is hirdettük ezt a napot. Több család látogatott meg bennünket a délelőtt folyamán, mert a gyermekek vagy az unokák nem koruknál fogva és korunknál fogva nem láttak még ilyen hagyományos…Tovább
Kedves Testvérek! Egy mustármagnyi közösség gyűlt össze a PATAKI KETTŐSPONT első ifjúsági istentiszteletén. Reméljük fává növekedhetünk. Helyed van itt! Legközelebb februárban lesz élőzenés istentisztelet, de addig még híradással leszünk. SDG
Kedves Testvérek! A református temetőben két síremlék balesetveszélyessé vált. Az obeliszkek a talaj süllyedése miatt nagymértékben megdőltek. Szakember által megvizsgálva, azt állapítottuk meg, hogy a három részből álló gránit tömbök nincsenek összecsapolva, és a valamikori ragasztó anyag pedig elévült. Mivel a védett sírokban nyugvóknak nincs élő hozzátartozójuk, a temető fenntartója köteles a balesetveszély elhárításában eljárni. Kihasználva a talaj fagy adta szilárdságát, felajánlások útján, gépi és emberi erővel az obeliszkeket az…Tovább
Kedves Testvérek! Advent negyedik vasárnapján a gyermek istentiszteletekre járó ifjak egy csoportja szolgált gyülekezetünk közösségében énekkel, igeolvasással, imádsággal és hangszer megszólaltatással. Isten áldja meg ifjú Testvéreink életét és szolgálatát!
Advent harmadik vasárnapján az Igazkincs Református Óvoda nevelői és növendékei szolgáltak gyülekezetünk közösségében. Énekekkel, imákkal, versekkel kedveskedtek a gyülekezetnek és tettek bizonyságot hitükről, valamint meggyújtották az adventi koszorú harmadik gyertyalángját. A szolgálatot követően valamennyien részt vettek a gyermek istentiszteleten, ahol kézműves foglalkozással zárult az alkalom. Isten áldja meg az Igazkincs Református Óvoda nevelőinek és növendékeinek életét! SDG
december 7-én, advent második vasárnapján a Sárospataki Református Általános Iskola diákjai szolgáltak templomunkban. Több éves hagyomány szerint iskolánk diákjai a gyülekezettel együtt gyújtották meg a gyertyát a református templomban. A harmadik évfolyamos tanulók versmondással, énekszóval varázslatos adventi hangulatot teremtettek. A műsor színvonalát emelte a pedagógusok hangszeres kísérete.
Sárospatakon (2025) november hónapban megkezdődött a rászorulók ebédosztása, melynek keretében szombaton november 29-én, gyülekezetünk osztott meleg élelmet a piactéren. A test táplálása mellett gondunk volt a lélek táplálására is. Igés kártyával együtt került kiosztásra az ebéd. Jutalmunk, hogy tehetjük SDG
Gyülekezetünk első piaci missziója 2025. adventjén. Majd kétszázan (182-en) fogadták Isten igéjét áldásként és majdnem ugyanennyien (145-en) a teát is elfogadták. Köszönjük a kedves szavakat, a testvéri beszélgetéseket. Jövő szombaton is legyen találkozásunk, legyen melegség a kezekben és legyen reménység a szívekben. SDG
Gyülekezetünkben először került megrendezésre a Luther Maraton. A reformáció emléknapján, október 31-én a gyülekezet, mintegy 80 fős testvéri közössége 1517 métert tett meg a hit útján. Hiszen ez nemcsak futás volt, hanem több annál, hitvallás: Soli Deo Gloria. Délután 3 órakor volt a gyülekező. A Zsid 12,1 versének lelki üzenetével történt a bemelegítés, majd 15:17-kor kezdetét vette a fiatalabbak futása és a régóta fiatalok sétálása. Az úton imádságok fogalmazódtak meg…Tovább