Alapítványi hírek

1 %

A Sárospataki Református Egyházért Alapítvány Kuratóriuma e helyről is tisztelettel megköszöni mindazok szíves támogatását, akik a 2020. évben támogatták az alapítvány célkitűzéseit akár alapítványi befizetéssel, akár a jövedelemadó 1 %-ának felajánlásával. Most, amikor majd a jövedelemadó bevallása ismét esedékes lesz, kérjük, gondoljanak azokra a jó célokra, amelyekkel alapítványunk a közjó munkálását a Sárospataki Református Egyházközség tevékenységét segíti.

Köszönettel: a Kuratórium

Alapítványi ebédosztás rászorulóknak

Január 30-án, szombaton a Sárospataki Református Egyházért Alapítvány támogatásával jutott meleg ebéd mintegy száz embernek. Hála van bennünk azért, mert mindig vannak jószándékú emberek, akik értik a Bibliának azt a titkát, hogy nincs kevesebbünk akkor, hogyha adunk abból, amink van. Isten mindig vissza szokta adni, ha valamit mások megsegítésére el tudunk engedni. Igaz, amit a Szentírásban olvasunk, hogy “kölcsön ád az Úrnak, aki kegyelmes a szegényhez” (Péld 19,17).

Köszönet mindazoknak, akiknek a hozzájárulásával megvalósulhatott az ebédosztás: adományozóknak és önkénteseinknek.

Önkénteseink előkészítik az ebédeltetést

Közös imádság

“Mindeddig megsegített minket az Úr.”

„Mindeddig megsegített minket az Úr!”  (1 Sámuel 7,12)

Az utóbbi években adta az Úr elénk többek közt ezt az igét, amely valahogy hangsúlyossá vált számunkra.

Így adatott a gondolat, s készült el a mellékelt, autóra elhelyezhető matrica azzal a szándékkal, hogy az ige olyanok számára is elérhető legyen, akik egyébként nem keresik azt, nem találkoznak vele. Egy helyen azt olvassuk s Szentírásban, hogy „Isten igéje élő és ható”, ezért biztos lesznek emberek, akiket megérint ez a matrica az üzenetével. A hátsó ablakra javasoljuk az elhelyezést valamely sarokba, hogy KRESZ szabályokba ne ütközzön, vagy pedig a fém felületre.

Alapítványunk megajándékozta gyülekezetünket ezzel az aprósággal, egyre több gyülekezeti tagunk autóján látható már a matrica, így egyfajta missziós küldetést is betöltve.