Kárpátalja

Gyülekezetünk elsők között kapcsolódott ahhoz a kezdeményezéshez, miszerint egyházunk gyűjtést szervezett kárpátaljai gyülekezetek megsegítésére. Egy kiemelt perselypénzt – 260.000 Ft összegben – eljuttattunk egy kárpátaljai gyülekezetnek a Sárospataki Református Teológiai Akadémia számítógép konfiguráció adományával együtt, amit egy családnak adtunk át. Segítettük továbbá egy súlyos beteg kárpátaljai ember gyógykezelését.

Mindez tudjuk, csöpp a tengerben. De azt is tudjuk, hogy a tenger is vízcseppek sokasága. A nekünk adott lehetőség szerint szerettünk volna hozzájárulni véreink és hittestvéreink szükségének enyhítéséhez.

A jobb kéz nem akarja tudni, mit cselekszik a bal. Amit tettünk, az Úr dicsőségére tettük azzal, hogy miénk orcánk pirulása (Dán 9,7). Biztatunk mindenkit, a tengervíz cseppjei találkozzanak és legyenek óceánná.