Kárpátaljai menekültek

Továbbra is fogjunk össze, segítsünk!

Kárpátaljai menekültek

A Kárpátalja felől érkező menekültek ellátása mindannyiunk kötelessége. Ki-ki segítsen úgy, ahogy tud. Ebben a Sárospataki Református Egyházközség is részt kíván venni. Ezért kérjük, segítő szándékukat a következő szempontok szíves figyelembevételével tegyék:

A természetbeni és/vagy pénzadományukat a Lelkészi Hivatalba szíveskedjenek eljuttatni. Pénzadományukat az egyházpénztárba fizethetik be munkanapokon 8-16 óra között, vagy a 11734169 – 20002042 OTP számlaszámra átutalással. A pénzadomány előnye, hogy a szükségnek megfelelően használható. Utóbbi esetben kérjük a megjegyzésrovatban feltüntetni: “Kárpátalja.”
A Sárospataki Református Lelkészi Hivatal elérhetősége:

• 3950 Sárospatak, Kossuth Lajos út 18 (bejárat a Lorántffy Zsuzsanna út felől, a templomkerten át)
• Telefon: +36 47 312-213 vagy +36 30 835 1538
• E-mail: refegyhaz.patak@gmail.com vagy sarospatak@reformatus.hu

A természetbeni adományok lehetnek:
a) Tartós élelmiszerek (tartósított élelmiszer, cukor, liszt, olaj, tartós tej, gyermektápszerek, fél literes ásványvíz, gyümölcslé)
b) Félkész ételek (tészta, vákuumos csomagolású élelmiszerek, keksz, tea, konzerv)

c) Tisztasági szerek (szappan, fogkrém, sampon, tusfürdő [gyermekeknek való is], fogkefe, cipőtisztító)

d) Egyéb: tisztítószerek, fertőtlenítő szerek, egészségügyi papír, papír zsebkendő, papír kéztörlő, szájmaszk, takarók, lepedő, párna, pokróc, hálózsák.

Kérjük külön jelezni azt is, ha valakinek különleges ellátásra van szüksége (orvosi kezelés, gyógyszerekről való gondoskodás).

Köszönjük az adományozók eddigi minden segítségét. Mind a természetbeni adományokat, mind pedig azok áldozatát, akik egyházközségünkön keresztül pénzzel segítették mindazokat, akik a háború miatt korábbi biztonságukat elvesztették.

a Presbitérium