Pünkösdi legátus

Molnár Zsolt teológiai hallgató

Pünkösdi legátus

Molnár Zsolt 1999-ben született Nyíregyházán. A család a kárpátaljai Beregújfaluba vitte haza elsőszülött gyermekét. Édesapja ekkor még a Sárospataki Református Teológiai Akadémia hallgatója volt, így rövidesen annak elvégzése után nem sokkal új otthonnal kellett megismerkednie, hiszen az ifjú lelkipásztor örömmel fogadta el a Verbőci Református Egyházközség meghívását. Mindezek alapján egyértelmű, hogy mindkét falu otthonként él a szívében, hiszen szülőfalujában a vér szerinti család, Verbőcön a lélek szerinti család szeretete vette körül egész életében. Édesanyja, aki ugyancsak az Akadémia hallgatója volt, szerető gondoskodással és figyelemmel vette körül három fiú gyermekét, akikhez rövid időn belül megérkezett várva várt kishúguk is.

Tanulmányait a Nagyszőlősi Perényi Zsigmond Középiskolában kezdte 2005-ben. Hét évvel később felvételizett a Nagyberegi Református Líceumba, ahol az eltöltött három év meghatározó volt számára. Az intézmény szellemisége és az őt körülvevő tanárok, nevelőtanárok nagy hatást gyakoroltak rá hitvalló életükkel. Itt ismerte meg személyes megváltójának Jézus Krisztust és kapta elhívását a lelkipásztori szolgálatra, amit a konfirmációjakor kapott igéjével pecsételt meg számára a Mindenható: „Eljegyezlek magamnak örökre, eljegyezlek magamnak az igazság és a törvény, a szeretet és az irgalom ajándékával. Eljegyezlek magamnak a hit ajándékával, és megismered az Urat.” (Hós 2,21-22). Elhívásáról Kálvin szavait használva tesz bizonyságot: „Istennek tetszett, hogy belém csepegtette az Ő igéjét.”

A 2014-es ukrán-orosz konfliktus nyomására két testvérével együtt Sárospatakon kezdte meg tanulmányát, ami rövid időn belül egyik új otthonává vált. A reformáció 500. évében érettségizett, s alázattal, de tudatosan adta be még ebben az évben jelentkezését a pataki teológiára. Jelenleg az Akadémia V. éves lelkész szakos hallgatója. Hisz abban, hogy Isten az, aki alkalmassá teszi övéit a szolgálatra, így ezzel a hittel kezdi meg mindennapjait.