Elköszönt gyülekezetünk beosztott lelkésze

Augusztus 18-án adtunk hálát az új kenyérért. Az úrvacsoravétel után köszönt el gyülekezetünk beosztott lelkésze, Molnár Zsolt.

Az úrasztalánál Dr. Fodor Ferenc lelkipásztor jelentette a gyülekezetnek, hogy Molnár Zsoltot egy dunamelléki gyülekezet lelkipásztorául meghívta. Hálára ad okot, hogy gyülekezetünk számos ifjú teológus hallgató számára volt olyan hely, ahol a teológián szerzett ismereteiket megtanulták a gyakorlatba átültetni, felkészítve őket az önálló lelkipásztori szolgálatra. Molnár Zsolt is ezek közé a fiatal szolgatársak közé tartozik, akit a lelkipásztor gyermekkora óta ismer. Itt töltötte gyakornoki évét, majd segédlelkészi, még később beosztott lelkészi kinevezést kapott. Az itt töltött évek alatt megismerhette a lelkipásztori szolgálat kihívásait, és az ezekre adható lehetséges válaszokat, megoldásokat. Hitvestársa is a Sárospataki Református Hittudományi Egyetem hallgatója volt, katechéta lelkipásztori munkatárs szakon, melyet nagy odaszánással, kiváló eredménnyel végzett. Kívánjuk, új szolgálati területükön szép lelki-szellemi ajándékaikat Isten dicsőségére és közösségük épülésére bontakoztassák ki. Ha erre járnak, ne kerüljenek el bennünket.

A lelkipásztor köszöntő szavai után Dr. Mátyás Péter főgondnok elismeréssel emlékezett meg arról, hogy Molnár Zsoltot kedves, az emberekkel kapcsolatot teremteni tudó, Isten igéjének hűséges hirdetőjeként ismertük meg. Ezután átadta Molnár Zsoltnak és feleségének a gyülekezet búcsúajándékát, egy sárospataki festőművész festményét templomunkról, és egy csokor virágot a nagytiszteletű asszonynak.

Ezek után Molnár Zsolt szólt, megköszönve az itt töltött éveket, melyek mind szakmai, mind emberi kapcsolatok szempontjából meghatározó állomása volt az életének. Utalt rá, hogy a templom melletti Lorántffy Zsuzsanna utcában lévő gólyafészek példája van előtte. A fiókák szépen felnőttek, próbálgatták a szárnyaikat, mostanra pedig már elköltöztek. Ő is itt nőtt fel lelkipásztorrá, megtanult szárnyakat bontani és repülni. Tudja, hogy ide is tartozik, és szívesen röppen vissza, ha Sárospatakon járnak.