Anyaországi és felvidéki lelkipásztorok találkozója

Január 27-én volt Budapesten a Groupama Arénában az anyaországi és felvidéki lelkipásztorok találkozója. Gyülekezetünket a lelkipásztor és a felesége, valamint a beosztott lelkész képviselte. Éreztük, hogy fontos dologról van szó, ezért, hogy pontosan érkezzünk, reggel fél hatkor indultunk. Időben érkeztünk, bőven 9 előtt. Felemelő érzés volt a mintegy ezer lelkipásztor jelenléte. A közös éneklésben megtapasztaltuk, hogy nemcsak anyanyelvünk, hanem jelenünk és sorsunk is egy és nem megosztható. Maradandó élmény a bizonyságtételek emléke. Hiteles bizonyságtételeket és imádságokat hallottunk püspökeinktől – Balog Zoltántól, Pásztor Dánieltől, Steinbach Józseftől, Fekete Károlytól, Géresi Róberttől és Kató Bélától -, majd hitükről vallottak egyházi, de nem lelkészi személyek, valamint közéleti személyiségek: a sárospataki gyökerű Trócsányi László, Ádám Veronika biokémikus, Viski András író, Novák Katalin köztársasági elnök. Rajtuk kívül még sokak osztották meg Krisztus ismeretéből fakadó tapasztalásukat.