Előkészület

Húsvét nagyhetében bűnbánati istentiszteletekkel készültünk az ünnepre. Nagycsütörtök este úrvacsorai közösségben voltunk a templomban. A nagyheti előkészület egyben evangelizációs hét is volt. Az esti istentiszteleteken a nagycsütörtöki istentiszteletig a sárospataki gyökerű  Dr. Hodossy-Takács Előd, a Debreceni Református Hittudományi Egyetem tanára hirdette az igét. Nagypénteken este Dr. Fodorné Dr. Nagy Sarolta ny. egyetemi tanár Munkácsy Mihály: Golgota című festményét elemezve bontotta ki a nagypéntek üzenetét, ahogyan a festészet nyelvén Munkácsy Mihály azt vászonra vitte. Mind az evangelizációs estek, mind a festészet nyelvén megfogalmazott evangéliumi üzenet lelket emelő volt. Hála legyen érte az Úrnak!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone