Pünkösdi legátusunk

Fazekas Bálint István

Pünkösdi legátusunk

Pünkösd alkalmából gyülekezetünk ebben az ünnepkörben is fogadja a Sárospataki Református Teológiai Akadémia ünnepi legátusát.

Most Fazekas Bálint István első éves lelkész szakos hallgató lesz az ünnepi küldött. A lelkipásztori szolgálatra való elhívatását a Nyírbátori Református Egyházközségben kapta. Hobbija a futball a röplabda és az olvasás, de természetesen mindezek előtt áll a tanulás.

Angol nyelvtudása fejlesztése érdekében nyaranta Angliában szokott dolgozni, és ennek keretében lehetősége nyílik az ott töltött három hónap alatt körbeutazni a szigetországot, beleértve Skóciát és Wales-et is. Ezen kívül is nagyon szívesen képezi magát minden téren, ami az előmenetelét szolgálja, hogy lelkipásztori szolgálatára készülhessen, s az ebből fakadó kihívásoknak megfeleljen.
Fogadjuk szeretettel a szolgálatát!