Passiós istentisztelet

Nagypénteken a bűnbánati istentisztelet passiós istentisztelet volt gyülekezeti termünkben. Jézus szenvedéstörténetének mozzanatai villantak fel előttünk a Máté írása szerinti evangélium alapján. Különlegessége volt még ennek az alkalomnak az, hogy az egyes igeszakaszok elhangzása után olyan énekeskönyvi énekeket énekelt a gyülekezet, amelyek valami módon Johann Sebastian Bach nevéhez köthetők. Vagy úgy, hogy a dallamot ő szerezte, vagy úgy, hogy feldolgozta.

Mindig nagy élmény, amikor Isten Igéje önmagában szólal meg. Most is így történt, nem fűződött hozzá magyarázat, hanem válaszunkat egy-egy énekvers éneklésével fogalmaztuk meg, imádságképpen.