Trianon 2022

Június 4-én 16 óra, templomkert

Trianon 2022

1920. június 4-én – most 102 esztendeje – írták alá a versaillesi Nagy-Trianon palotában azt a békediktátumot, mely területe kétharmadával megcsonkította a történelmi Magyarországot.

Erre a máig ható gyalázatos eseményre emlékezünk június 4-én szombaton 16 órakor a templomkertben lévő trianoni emlékoszlopnál. Beszédet mond Dr. Enghy Sándor, a Sárospataki Teológiai Akadémia rektora.

16.30 perckor, a békediktátum aláírásának órájában megszólalnak templomunk harangjai és emlékezésre hívják azokat is, akik nem tudnak részt venni a megemlékezésen.

A megemlékezés keretében koszorút helyezünk el az emlékmű előtt. Ezt követően 17 órakor istentisztelet lesz a Lorántffy teremben, így készülünk egyben pünkösd ünnepére. Arra a napra, amely arra emlékeztet bennünket, hogy Isten Lelke szétfeszíti a régi kereteket. Eredetileg zsidó zarándokünnep volt, a bibliai híradás szerint ezért gyülekezett össze sok ember Jeruzsálemben. Isten ezt az ünnepet használta arra, hogy a meglévő tartalom mellé újat adjon.

Merjük hinni azt, hogy az általunk véglegesnek gondolt események és helyzetek Isten számára ma is alkalmasak arra, hogy Lelke a régi kereteket új tartalommal töltse meg vagy szétfeszítse azokat.

Szeretettel hívjuk honlapunk olvasóit, vegyenek részt a megemlékezésen és az istentiszteleten.