Felújítások

A Presbitérium augusztus 29-én tartott ülésén hozott határozata értelmében azóta folyamatosan többféle felújítás történt gyülekezetünkben. Megújult a Lorántffy-terem. Új és világosabb lámatesteket építettünk be, elvégezték a festést és a mázolást. A gyülekezeti teremhez tartozó konyhát is felújítottuk, új bútorzat került beépítésre egy család felajánlása által. Megnövekedett ezáltal a rakodófelület is, amire nagy szükség volt.

A parókiaudvar töredezett, felfagyott betonjárdája helyett a környezethez jobban illő térkőborítású járda épült.

Felújítottuk a ravatalozót is. Kőműves dolgozott rajta, a külső és belső festést és mázolást is elvégezték. Az előtérben és a ravatalozó körül térkőből járda épült, a belső, töredezett és balesetveszélyessé vált járólapok helyett csúszásmentes lapokat raktak le.

A templom felújítása előttig a templomban volt egy Bösendorfer zongora. Mind szerkezetileg, mind küllemében igen rossz állapotban volt. A templom felújítása után nem vittük vissza. Reméltük, hogy adódik lehetőség a felújítására. Egy család felajánlása által mostanra teljesen megújult. Szakember ajánlását figyelembe véve a templomi galérián helyeztük el, mert a téli időben ott a párásodás kevéssé érvényesül. A megújult hangszert rövidesen átadjuk a gyülekezetnek egy kis házi ünnepség keretében.

Az energiaválság óta a Rákóczi-ház nagy termét is rendszeresen használjuk, takarékoskodni tudunk így a fűtéssel. Használjuk a pár éve felújított cserépkályhát. Kifestettük a terem előterét és eltüntettük a korábban végzett villany felújítás nyomait, új villany szerelvények kerültek elhelyezésre.

Naponként tapasztaljuk, hogy ahol élünk, a ház, a lakás állandóan kínál elvégzendő feladatokat. Mindig van, amit javítani lehet, és szebbé lehet tenni. Így van ez a templommal is. Apróbb vakolat javításra volt szükség. Elvégeztettük, mert néha egyik hiba a másikat hozza magával.

Ezek a felújítási munkák nem külső támogatásból és nem pályázati pénzből valósultak meg, hanem saját erőből, a gyülekezet összefogásából. Templom, gyülekezeti terem, ravatalozó, Rákóczi-ház mind istentiszteletei hely, ahol különböző rétegalkalmainkat tartjuk. A Presbitérium ezért fontosnak tartotta, hogy megújuljanak. Adja Isten, hogy Szentlelke által alkalmainkon mi magunk is megújuljunk.

Köszönjük mindazok hozzájárulását, akik kétkezi munkájukkal, pénzbeli adományukkal, tanácsaikkal, szakértelmükkel, odafigyelésükkel segítették a felújítási munkákat. Nagy hála van bennünk Isten iránt, hogy lehetőséget adott minderre.

Soli Deo Gloria!