Gyakornoki vizsga-istentisztelet

Gyülekezetünkben gyakornoki évét tölti Molnár Zsolt. Szolgálatát örömmel és tartalmasan látja el közöttünk. A teológus hallgatók életének egyik jelentős mérföldköve, amikor gyülekezeti közösségben vizsga-istentiszteletet kell tartaniuk. Ez abból áll, hogy egy vasárnapi istentiszteletet kell megtartaniuk. A gyülekezet talán nem is sejti, hogy az igehirdetést végző ifjú lelkész életében ennek milyen nagy jelentősége van. A gyülekezet tagjai között foglal helyet a Sárospataki Református Teológiai Akadémia képviselője, a Zempléni Református Egyházmegye által megbízott képviselő, valamint a gyülekezet lelkipásztora. Ők alkotják a vizsgabizottságot. Minden apró részletre odafigyelnek, jegyzetelnek, értékelnek. Az istentisztelet végén visszavonulnak, a lelkész jelölt elmondja, látása, saját megítélése szerint mennyiben sikerült megvalósítani szándékát. A bizottság ezek után saját körében vitatja meg az istentiszteleten elhangzottakat, majd a szertartás végzésével kapcsolatban kialakított véleményét közli a gyakornokkal és eredményt hirdet.

Molnár Zsolt április 16-án a vasárnap délelőtti istentiszteleten a 1Krón 13,3 verse alapján hirdette az igét. A vizsgabizottság egyöntetű véleménye volt, hogy tartalmas, szakmai szempontból jól átgondolt igehirdetést hallott a gyülekezet.

Az ifjú lelkész jelölt életére e helyről is Isten áldását kérjük.

Az igehirdetést itt meghallgathatja: