Ifjúsági istentisztelet

Május 14-én ifjúsági istentisztelet volt gyülekezetünkben. Az Igazkincs Református Óvodába járó gyermekek egy csoportja énekkel szolgált, és a Sárospataki Református Teológiai Akadémia hallgatói is elmondták bizonyságtételüket énekszóban. Az ifjúsági zenekart Kaposi Lili vezette, igét olvasott Kocsis Attila, imádságot mondott Halász Emília teológus hallgató. Plesa Boglárka arról beszélt, hogy “Miért jó Sárospatakon teológus hallgatónak lenni?” Igét hirdetett a gyülekezet lelkipásztora.

Gyülekezetünkben evangelizációra készülünk, melyet május 22-26. között – hétfőtől péntekig – 17 órai kezdettel a Lorántffy-teremben Pocsai Sándor lelkipásztor, a csongori misszió (Kárpátalja) vezetője tart. Az evangelizációs hetet az EMO Alapítvány segítségével készítjük elő. Az alapítvány önkéntesei az ország minden részéből érkeztek, valamennyi sárospataki házba, lakásba becsöngetnek és átadják az evangelizációs hétre szóló meghívót. Május 12-14. között a városban lévő házak és lakások mintegy 80 %-át látogatták meg, a folytatás 19-20. között történik. Ekkor nemcsak a még eddig elmaradt látogatásokat pótolják, hanem reménység szerint a Sárospataki Református Egyházközséghez tartozó Hercegkútra is ellátogatnak. A május 14-én tartott istentiszteleten Sztanó Péter, az EMO vezetője is köszöntötte a gyülekezetet.

Hordozzuk imádságban munkájukat, és az evangelizációs hetet.

Az Izazkincs Református Óvodába járó gyermekek csoportja

Teológus hallgatók