Konfirmáció 2022

Gyülekezetünkben május 15-én volt konfirmáció vasárnapja. Előző este, szombaton a templomban istentisztelet keretében húsz fiatal tett nyilvános vizsgát a gyülekezet előtt. A felkészítést és a vizsga lebonyolítását a gyülekezet lelkipásztora végezte. A szombat esti vizsga végén Dr. Mátyás Péter, a gyülekezet főgondnoka a presbitérium képviseletében szép minősítést mondott a konfirmandusok felkészüléséről. Ezt követően a Lorántffy-teremben a szülők szeretetvendégséget szerveztek a gyermekeknek.

Másnap, május 15-én a délelőtti istentiszteleten volt ünnepélyes hitvallás- és fogadalomtételük. Ekkor vettek először úrvacsorát is.

A gyülekezet hónapokon keresztül imádságban hordozta a konfirmandusokat, imádságos figyelemmel kísérte a felkészülés folyamatát. Kérjük honlapunk olvasóit, hordozzák imádságban őket, hogy megmaradjanak református egyházunkban, s hogy Jézus Krisztus evangéliuma legyen mindenkor életük zsinórmértéke.

(Fénykép: Takács Martin)