Újraindult a gyülekezet énekkara

A járvány idején gyülekezetünk énekkara szüneteltette összejöveteleit. Most, hogy a pandémia visszalépőben van, ismét elindítottuk a kórus munkáját. Megszólítottuk azokat, akik korábban is szolgálatot vállaltak, és hívtunk újakat is. Korábban Dr. Takács Andrásné volt a kórus vezetője, megromlott egészségi állapota miatt azonban már nem tudta tovább vállalni. E helyről is köszönjük, hogy évtizedeken keresztül hűséggel és lelkesedéssel látta el ezt a fontos szolgálati területet.

Gyülekezeteink életében a kóruséneklés több szempontból is nélkülözhetetlen. Mindenekelőtt azért, mert aki Istent magasztaló éneket énekel, az imádkozik. Másokat és önmagát építi, miközben Isten nagyságos dolgairól énekszóban számot ad. Ezért a gyülekezeti énekkar imádkozó közösség. Másfelől fontos azért, mert énekelni és imádkozni tanítja azokat, akik a szolgálatukat a gyülekezetben hallgatják. A gyülekezeti énekkar munkájának ugyanakkor mindezeken túl közösségépítő hatása is van. Egy közösség ezek közül egyiket sem nélkülözheti.

Az újrainduláskor Bereczki Róbert, a Sárospataki Református Kollégium Kántusának karnagya állt a kórus élére. Május 5-én tartották az első próbát, terveink szerint a pünkösdi ünnepi istentiszteleten már hallhatjuk is énekszolgálatukat.