Karácsonyi legátusunk volt Kaposi Lili

A karácsonyi ünnepkörben Kaposi Lili, a Sárospataki Református Teológiai Akadémia ötödéves lelkészszakos hallgatója volt gyülekezetünkben legátus.

Bátonyterenyén nőtt fel, a gimnáziumot pedig Salgótarjánban végezte el. 14 évesen jutott hitre. Szolgálatát a zene nyelvén keresztül is szeretettel végzi, az évek alatt több hangszeren megtanult játszani. Mindemellett gyermekek körében is örömmel végzi a rábízott feladatokat.

2018 őszén kapott elhívást a lelkészi szolgálatra. Istenhez fordult és az Ő vezetését kérte az életére. Sok-sok imádkozással teli időszak után Krisztus, Jeremiás elhívásával jelentette ki teljesen az Ő akaratát:
„Az Úr pedig mondta nékem: Ne mondd ezt: Ifjú vagyok én, hanem menj mindazokhoz, akikhez küldelek téged, és beszéld mindazt, amit parancsolok néked! Ne félj tőlük, mert én veled vagyok, hogy megszabadítsalak téged! – mond az Úr.” (Jeremiás 1,7-8)

Így kezdte meg teológiai tanulmányait 2019. szeptemberében Sárospatakon.

Karácsony másnapján a sárospataki templomban mondott igehirdetését honlapunk “Igehirdetések” rovatában meghallgathatja.

Kaposi Lili

A pataki szószéken